توضیحات دارو

شربت مولتی ویتامین شامل سه ویتامین محلول در چربی (A,E,D) و شش ویتامین محلول در آب (B1,B2,B6,B12,B3و ویتامین C) است.

نکته :* این فرآورده در بزرگسال روزی 5 میلی لیتر ( یک قاشق مرباخوری) مصرف می شود.

نکات آموزشی:

  • مولتی ویتامین ها فرآورده های مکمل غذایی (Dietary Supplement )هستند که به اشکال مختلف دارویی در دسترس می باشند.
  • خانم های باردار، افراد مسن و افرادی که رژیم غذایی محدود شده دارند نیاز غذایی متفاوتی از سایر بزرگسالان دارند و مصرف مولتی ویتامین در آنها جایگاه خاصی دارد.
  • ویتامین ها علی رغم ساختار شیمیایی متفاوت خود، به طور مشترک به مواد آلی اطلاق می شوند که در بدن سنتز نشده و یا به مقدار کمتر از نیاز بدن سنتز می شوند ( مثل نیاسین یا اسید نیکوتینیک، یا ویتامین دی تحت تاثیر اشعه ماورابنفش نور آفتاب) و به عنوان مواد ضروری باید وارد بدن شوند.
  • ویتامین های محلول در آب در بدن به مقدار محدود ذخیره شده و برای ابقا میزان ذخیره آنها باید مکرر مصرف شوند.
  • ویتامین های محلول در چربی به مقدار زیاد در بدن ذخیره می شوند و برای ابقا میزان ذخیره آنها نیازی به مصرف مداوم وجود ندارد.
  • مکمل ها از لحاظ پزشکی در مواردی توصیه می شوند که شخصی با کمبود ویتامین همراه باشد.( مثل مصرف غذای کم، بد جذبی، افزایش نیاز بافتی، ناهنجاری های متابولیکی مادرزادی). در عمل ممکن است  با هم Over lap شوند مانند افراد الکلی که هم غذای ناکافی مصرف کرده و هم جذب ویتامین در آنها آسیب دیده است.
  • افرادی که در سطح فقر زندگی می کنند در خطر مصرف ناکافی ویتامین ها به ویژه ویتامین های A,C هستند. افراد مبتلا به بی اشتهایی شدید نیز در معرض ابتلا به کمبود ویتامین هستند.

 

بروشور/کاتالوگ دارو

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 1402/12/29

الف- زمان و محل برگزاری مجمع عمومی :

از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت میگردد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 10:00 روز دوشنبه مورخ 1403/03/21 در استان اصفهان ،شهر فلاورجان به آدرس بخش پيربکران مقابل شهر بهاران شرکت داروسازي امين برگزار میگردد حضور بهم رسانند.

ب– دستور جلسه :

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.

تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1402/12/29

انتخاب حسابرس و بازرس قانونی

انتخاب روزنامة کثیر‌الانتشار

تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره

تعیین پاداش هیئت مدیره

سایر موارد

توضیحات:

حق الزحمه اعضاي غير موظف هيئت مديره در کميته هاي تخصصي زير نظر هيئت مديره براي سال مالي منتهي به 1403/12/30 وساير مواردي که در صلاحيت مجمع عمومي عادي سالانه باشد

ج-نحوه دریافت برگ حضور در جلسه :

از کليه سهامداران محترم و نمايندگان قانوني آنهاتقاضا ميگردد جهت دريافت برگ ورود به جلسه در مورخه 1403/03/20 به واحدسهام شرکت به آدرس فوق مراجعه نمايند . همچنين آن دسته از سهامداران حقيقي محترم که فرد ديگري را جهت حضور در مجمع معرفي مي نمايند در خواست ميگردد که فرد معرفي شده ضمن در دست داشتن مدارک شناسايي معتبر و وکالتنامه محضري از سوي سهامداران اصلي ، مي بايست تا تاريخ 1403/03/19 جهت تاييد اصالت وکالت نامه به امورسهام شرکت مراجعه و يا به نمابر 03137252901 ارسال نمايند. همچنين آن دسته از سهامدارن محترم که امکان حضور در مجمع را ندارند مي توانند همزمان جلسه مجمع را از طريق پيوند زير مشاهده نمايند https://aparat.com/Aminpharmaceutical

دعوت کننده از مجمع: هيئت مديره شرکت داروسازي امين

This will close in 30 seconds